Budapeste – Viyana – Prag / Klasik Orta Avrupa Turu

budapeste-turu

1.GÜN – PRAG

Varışımızı takiben Prag panaromik şehir turu. 8. yüzyılda kurulduğu varsayılan kentte çoğu önemli yapı bugüne kadar bozulmadan gelebilmiştir. Şehir turu sırasında Hradcany Kale Bölgesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St. Vitüs Katedrali, Simyacılar Sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan ve üzerinde 31 Aziz Heykeli’nin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Ardından ekstra Vltava Nehri tekne turu (1 içki dahil). Bu turumuzda, özel teknemiz ile Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde açık büfe yemek eşliğinde şehrin akşam görüntüsünü izleyeceğiz. Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken özellikle tarihi Charles Köprüsü’nün altında iken dilek tutmayı unutmayınız. Yol yorgunluğunuzu atacağınız ve Prag’da olduğunuzu gerçek anlamda hissetmenizi sağlayacak olan bu turumuzda Prag’ı daha iyi tanıyacaksınız. Tur sonrası otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

2.GÜN – PRAG

Karlovy Vary turu. 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dvorak’ın, Mozart’ın Göthe’nin, Beethoven’ın, Puşkin’in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi (1 içki dahil) Rus Çarı Deli Petro’nun da yaşadığı şık butik otelde alıyoruz. Yemek sonrası kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Akşam  akşam yemekli, şov programlı Muhteşem Ortaçağ Gecesi turu ekstra. Bu turumuzda ilk önce Avrupa’nın en güzel meydanlarının başında gösterilen Prag eski şehir meydanını tanıyoruz. Ardından Avrupa’nın ve Prag’ın 700 yıllık en tarihi restoranında yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız. Bu sürprizli gecede dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, ateş dansçıları, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Muhteşem eğlence sonrası otelimize dönüş.

3.GÜN – PRAG

Sabah otelinizde bulusmamizin ardından Terezin Nazi Kampi ve Dresden Turu. Almanya’nın en güzel şehri olarak gösterilen Dresden turu. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezi Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayı’nı, Brulshl Terası, Kral Yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde en uygun fiyatlarla(elektronik, spor ve tekstil ürünleri) alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Bu güzel tur sonrası tüm misafirlerimizin katılımı ile Terezin Nazi toplama kampları ve müzeleri turu. Bu turumuzda son yılların Oscarlı filmleri olan Schindler’in Listesi, Piyanist, Hayat Güzeldir gibi filmlere set olan ve II. Dünya Savaşı’nda Yahudiler’in yaşadıklarını dünyada en orijinal şekilde muhafaza eden kampları, gestaponun ofislerini, kadın ve erkeklerin yaşam mekanları, müzede Yahudiler’in canlı video görüntüleri, kişisel eşyaları ve can alıcı belgeler ve kremetoryumlar görülecekler arasındadır.

4.GÜN – VIYANA

Sabah kahvalti sonrasi Prag`dan Viyana’ya hareket. Viyana’ya varışımızı takiben Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Ring caddesi üzerindeki opera binası, Hoffburg Kışlık Sarayı, Güzel Sanatlar ve Fen Müzesi, Viyana Üniversitesi, Belediye Sarayı (Ratthaus), Votive Kilisesi, Tuna nehri kıyıları görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı.

5.GÜN – VIYANA

Viyana ormanları, Seegrotto yer altı gölü, Mayerling ve Baden turu. Bu turumuzda Nazi Almanyası’nın 2.Dünya Savaşı’nda ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotto’ya gidip tekne turu yapıyoruz. Takiben Avusturya tarihini değiştiren ve filmlere konu olan meşhur Mayerling Av Köşkünü (Avusturya – Macaristan tahtının varisi Veliaht Prens Rudolf ile Baron Albin Vetsera nın kızı olan 17 yaşındaki Maria Vetsera’nın 1889’daki intiharına sahne olduğu yer) faciada adı geçen kişilerin resimleri, portreleri,neden ve sonuçlarıyla tanıyoruz. Turun diğer bölümünde göller, ormanlar, tabiat ülkesi olan Avusturya’yı bize en net olarak tanıtacak, Beethoven’in 9. Senfonisi’ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden’i tanıma ve alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Öğleden sonra Sissi’nin, Maria Theresa’nın sarayı dünyaca meşhur Schonbrunn Sarayı bahcelerini ziyaret ettikten sonra Viyana merkezde alışveriş ve müze ziyaretleri için serbest zaman.

6.GÜN – BRATISLAVA – BUDAPESTE

Sabah otelinizde buluşmamızın ardından Slovakya Cumhuriyeti’nin başkenti Bratislava turu. Avrupa’da kişi başına düşen 35.000€’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan Bratislava’da görülecek yerler: Tuna’nın incisi Bratislava nehir kıyıları, 1529’da I. Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi, St.Martin Katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından öğle saatlerinde Budapeşte’ye hareket.

Varışımızı takiben Budapeşte şehir turu. Kahramanlar Meydanı, Andreasy ve Rakoczi caddeleri, opera ve sinagog binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, köprüler, kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turun ardından akşamüstü otelimize transfer, yerleşme ve dinlenme imkanı.

7.GÜN – BUDAPESTE – ESTERGON

Sabah otelinizde buluşmamızın ardından Estergon Kalesi-Vysegrad-Sztendere turu. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi, şehri ve Estergon Katedrali, Tuna nehri kenarındaki köyler ve kasabalar ile Visegrad Kasabası’nı gezecek, sonrasında Szentendere Tiamo Artistler Köyünde Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacaksanız. Akşamüstü otelimize dönüş ve dinlenme imkanı. Akşam birlikte Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen ve şehrin en modern teknesi ile gerçekleştirilecek olan muhteşem gece manzaraları ile içkili ekstra Tuna Nehri tekne turuna katılabilirler. Bu tur öncesi meşhur Vaci Caddesi’ni görme imkanına sahip olacaksınız. Geceleme otelimizde.

8.GÜN – BUDAPESTE – ISTANBUL

Uçak saatinizden 3 saat önce Budapeşte havalimanına hareket ediyoruz. Check in işlemlerinizin ardından başka bir turda karşılaşma dileklerimizle vedalaşıyoruz.

TUR SÜRESİ  : 8 Gün
TUR ÜCRETİ : Kisibasi 420 Euro En az 6 kişilik grup içinde kişi başı hesaplanmıştır. (Aksam Turlari ekstradir)

Tüm gündüz turları yemeksiz olarak programa dahildir. Aksam turları istenirse ilave edilebilir.

Tur fiyatları araçlı rehberlik hizmetlerini kapsar, uçak bileti ve konaklamalar dahil değildir.