isviçre-italya-fransa turu

1.Gün

İstanbul, Milano

Milano havalimaninda buluşmamızıi takiben şehir turumuza başlıyoruz. Milano şehrine vardığımızda yapılacak panoramik şehir gezisinde Sforza Kalesi, Vittorio Emanuelle Pasajı, Doumo Katedrali ve Scala Meydanı keşif duraklarımız. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.

2.Gün

Milano

Sabah kahvaltısının ardından Portofino & Cinque Terra Gezisi. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Portofino ve Cinque Terre Gezisi

Gezimizde öncelikle İtalya’nın en güzel köşelerinden Cinque Terre’ye gidiyoruz (Beş Topraklara). Kara yolu bağlantısı olmayan tekneler ve tren yolu ile ulaşılabilen bu cennet köşede geleneksel özelliklerinden kopmamış köyleri ziyaret edeceğiz ve ardından Portofino’ya hareket ediyoruz. Şarkılara ilham olan, San Fruyttuoso keşişlerine kurulan, İtalyan Rivierası’nın incisi Portofino’da rengarenk bakımlı evlere, lüks kafelere, barlara, dünyaca ünlü butiklere ve limanlarda demirleyen lüks yatlara hayran kalacaksınız. Ardından Cenova Limanı’nı panoramik olarak görme şansımız oluyor.

3.Gün

Milano, Zürih

Sabah kahvaltısının ardından Zürih şehrine hareket ediyoruz. Zürih yolu üzerinde Como, Lugano Gölü ve Luzern Şehri (İtalya – İsviçre) Gezisi yapacagiz. Gezimizin ardından Zürih kentine hareket ve İsviçre’nin en büyük kentine varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin tarihi merkezi olan Lindenhof, şehrin adını aldığı Zürih Gölü, Saat Kulesi, 12. Yüzyıl’dan kalma Zürih Katedrali görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelde.

Como, Lugano Gölü ve Luzern Gezisi 

Turumuzun ilk durağı olan Como’ya hareket ediyoruz. Milano’ya yalnızca 45 dakika mesafede bulunan, Alpler’in eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiş. Hem yukarısında Alpler’in hem de aşağısında varlıklı ve şirin Como ve Lecco kasabalarının güzel manzarasını görebilme imkanı. Como’ nun ardından Alpler’in eteklerinde bulunan İsviçre’nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano Gölü’nü panoramik olarak görüyoruz. Ardından Luzern Gölü kıyısına kurulmuş, müthiş doğası ve dingin yaşamı ile Luzern şehrini panoramik olarak gezdikten sonra turumuzu sonlandırıyoruz.

4.Gün

Zürih

Sabah kahvaltısının ardından Alp Köyleri, Ren Şelaleri, Lindt Çikolataları Outlet Merkezi ve Peynir Fabrikası Gezisi. Gezinin ardından otele hareket ve geceleme otelde.

Alp Köyleri, Ren Şelaleri, Lindt Çikolata Outlet Merkezi ve Peynir Fabrikası Gezisi 

Yolculuğumuza Appenzell Köyü’ne giderek başlıyoruz. Köye vardıktan sonra geleneksel görünümdeki köy evleri ve doğal atmosfere hayran kalacaksınız. Ren Vadisi ve Vorarlberg manzarasına doğru Alpler’in doğasının tadına varacaksınız. Turumuzun sonrasında Zürich ‘in kuzeyinde yaklaşık 50 Km. mesafede harika manzaralı yemyeşil yollardan Schaffhausen istikametinde Neuhausen ‘de bulunan bu dev doğa harikası şelale muhteşem doğa manzarasıyla sizleri büyülecek. Ardından ünlü peynir markası Appanzell Stein Peynir Fabrikası’nı ziyaret edeceğiz.Ardından gezimize ünlü Lindt & Sprüngli Çikolata Fabrikası’nı ziyaret ederek devam ediyoruz. Misafirlerimiz fabrikada uygun fiyatlara çikolata alma fırsatı bulacaklar. Öğleden sonra Zurich Şehir Turu ve alışveriş için serbest zaman.

5.Gün

Zürih, Cenevre

Sabah kahvaltısının ardından Cenevre’ye hareket. Cenevre yolu üzerinde Bern, Montro, Lozan Gezisi. Gezimizin ardından Cenevre şehrine yolculuğumuz başlıyor. Yapılacak panoramik şehir gezisinde Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Jean Jacques Rousseu Adası, Birleşmiş Milletler ve Kızılhaç binaları ile eski şehir keşif duraklarımız. Misafirlerimiz gezi esnasında düzenlenecek Cenevre Gölü Bot Gezisi’ne katılabilirler. Gezinin ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Lozan, Montreux ve Bern Gezisi

Cenevre Gölü kıyısındaki 1. ve 2. Dünya savaşları sırasında birçok milletlerarası barış anlaşmalarının yapıldığı Lozan’a hareket ediyoruz. Şehri gezdikten sonra Vevey Bölgesi’nde yer alan Montreux’ya hareket ediyoruz. Freddie Mercury’nin Cenevre Gölü kıyısında yer alan heykelini görüyoruz. Ardından Bern’e hareket ediyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Saat Kulesi, Avrupa’nın en büyük kapalı alışveriş alanı olarak adlandırılan eski şehir, Einstein’ın evi, Tarih Müzesi, Parlamento Binası ve Meydanı görülecek yerler arasında. Tur sonrası meşhur faytonlar ile tur yapabilirsiniz. Bern Kentin’de parlamento meydanında bulunan fıskiyeler ile oynayan çocuklar görülmeye değer.

Cenevre Gölü Bot Gezisi 

Cenevre Gölü’nde yapılan ve yaklaşık 1 saat süren bot gezisiyle keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

6.Gün

Cenevre, Lyon

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasının ardından programımıza dahil olan Annecy şehrine hareket ediyoruz. Annecy, Fransa ve İsviçre sınırında göl kenarına kurulmuş çizgi film uyarlaması gibi görsel çekiciliğe sahip olan küçük bir Fransa şehri. Annecy şehir turumuzun ardından Lyon şehrine hareket ediyoruz, Lyon’a varıştan sonra Lyon panoramik şehir turuna başlıyoruz. Görülecek Yerler arasında Fourviere Katedrali ve eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri göreceğimiz belli başlı yerlerdir. Panoramik şehir turunun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelde.

7.Gün

Lyon

Sabah kahvaltısının ardından Beaujolais & Saint Amour Şarap Tarlaları Gezisi. Gezimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelde.

Beaujolais & Saint Amour Bağları Gezisi 

Lyon üzümlerinin imal edildiği köylere ve üzümlerinin yetiştiği tarlalara yapacağınız ziyarette üzümden yapılan içeceklerin nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olma imkanı bulacaksınız bu gezimizde. Geçimini üzüm ve şarapçılıkla sağlayan köylerin doğal atmosferini yaşama fırsatı da bulacaksınız.

8.Gün

Lyon, İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından rehberin belirleyeceği saate kadar verilecek serbest zamanın ardından özel minibusumuzle Lyon Havaalanı’na transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımızın ardından gezimizin sonu.

TUR SÜRESİ  : 8 Gün
TUR ÜCRETİ : Kisibasi 650 Euro En az 6 kişilik grup içinde kişi başı hesaplanmıştır.

Tüm gündüz turları yemeksiz olarak programa dahildir.

Tur fiyatları araçlı rehberlik hizmetlerini kapsar, tüm araç masrafları dahildir, uçak bileti ve konaklamalar dahil değildir.