Romantik yol turu / Munih-Fussen-Augsburg-Wurzburg

Romantik-yol-turu

 

1.GÜN İSTANBUL – MÜNİH – FÜSSEN

Munih havalimaninda bulusmamizi takiben Füssen’e hareket. İlk konaklama noktamız olan Füssen’de şehir turu. Görülecek yerler: Şehir Merkezi, Kalesi, Belediye Binası ve dar sokakları ve şehrin diğer önemli yerleri… Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve biraz dinlenme zamaninin ardindan Schwangou kasabası ve Şato Turu. Romantik Yol’ un incisi olarak kabul edilen ve Disneyland’ın ambleminde de kullanılan masalsı Neuschwanstein Şatosu’nu geziyor ve hemen karşısında ki Hohenschwangau Şatosunu da görüp resim çekme fırsatını değerlendiriyoruz. Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Schloss Neusschwanstein Şatosu romanesk stilde Kral Ludwing tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır. Geceleme otelimizde.

2.GÜN FÜSSEN – AUGSBURG

Sabah kahvaltı sonrası Romantik Yol parkurumuza başlıyoruz. İlk durağımız Landsberg am Lech. Kısa bir gezi ardından bir çok köy ve kasabadan geçerek son durağımız olan Augsburg‘a varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve Barok tarzındaki saraylar, soylu evler, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi, Belediye Sarayı ve Meryem Ana Kilisesi ve şehrin diğer önemli yerleri. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN AUGSBURG – WÜRZBURG

Sabah kahvaltı sonrası Würzburg’a hareket. Romantik Yol güzergahı üzerindeki ilk durağımız Dinkelsbühl.  Olağanüstü masalsı bu şehri doyasıya gezdikten sonra 2.en güzel durağı olan Rothenburg’a hareket. Würzburg’a varışımızı takiben şehir turu. Görülecek yerler: Kraliyet Sarayı, Marienberg Kalesi, Katedral, Eski Köprü, Marienkapelle Kilisesi, Belediye Binası ve Müzesi, Eski Eserler Müzesi, Üniversite, Hastane ve şehrin önemli yerleri. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN WÜRZBURG – MÜNİH – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Münih’e hareket, varışımızı takiben şehir turu. Münih şehir turu. Görülecek yerler: Görülecek yerler: Marienplatz, New Tawn Hall, Viktualienmarkt, Bavarian State Opera, Frauenkirche ve şehrin diğer önemli yerleri… Sonrasında istenirse Dachau Nazi Kampı turuna yapiyoruz. Munih havalimanına transfer ve turumuzun sonu.

TUR SÜRESİ  : 4 Gün
TUR ÜCRETİ : 390 Euro En az 6 kişilik grup içinde kişi başı hesaplanmıştır.

Tüm gündüz turları yemeksiz olarak programa dahildir. Aksam turları istenirse ilave edilebilir.

Tur fiyatları araçlı rehberlik hizmetlerini kapsar, uçak bileti ve konaklamalar dahil değildir.