Prag’da Türk Rehber

Prag’da Türkçe rehber eşliğinde Prag turu ve çevre şehirlere geziler

Pragdarehber.com projesi Barış ELYILDIRIM tarafından acentaların organize ettiği paket turlarda Prag’da Türkçe rehber lik hizmeti verirken karşılaştığı misafirlerinin talepleri ve desteğiyle doğmuştur. Paket turlara katılıp, tanımadığı insanlardan oluşan bir grupla gezmek istemeyen, güncel yaşamındaki kurallardan uzaklaşıp tatil yapmak isterken yine kurallar dahilinde seyahat etmek zorunda kalan ve bu durumdan memnun olmayan misafirlerin istekleri doğrultusunda planlanmıştır. Tamamen kişiye veya küçük gruplara özel Prag’da Türkçe rehber ve vip araç  hizmetleri vermek öncelikli amacıdır.

Prag’da Türkçe rehber ve Mercedes Vito vip araçla Prag ve çevresinde gezilecek yerlere turlar için alttaki formu doldurunuz

Prag rehber

Barış ELYILDIRIM – Prag Rehberi

1 Kasım 1980 tarihinde Zonguldak ilinin Devrek ilçesinde dünyaya gelmiştir. Orta ve Lise öğrenim hayatını İstanbul da tamamladıktan sonra Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Fakültesinde lisans programından mezun olmuştur. Lisans öğrenimi sırasında Viyana Ekonomi Üniversitesinde iki dönem okumuştur. 2006 yılında TC Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen turist rehberliği kurslarını başarıyla bitirmiş ve ülkesel turist rehberi olmuştur. Almanca ve İngilizce dillerinde birçok farklı milletten turiste, Türkiye’nin farklı yörelerinde rehberlik ederken eşiyle tanışmış ve Prag’a taşınmıştır. 2011 yılından beri Prag ve çevresi , Viyana, Budapeşte, Berlin şehirlerinde Türk ve yabancı turistlere rehberlik hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Masal şehir Prag’ı, çevresindeki güzellikleri, tarihi dokusunu , siz de duydunuz ve artık Prag’ı Keşfetmek için sabırsızlıkla bekliyorsunuz. Ancak paket turlara katılıp bir grupla gezmek istemiyorsunuz, askeri düzen sabah erken saatler de yollara düşüp koşturarak tur yapmak istemiyorsunuz, istediğiniz saatlerde yola çıkıp, istediğiniz yerde durup kahve içip, yemek yeyip, sadece turistlerin gittiği yerlere gitmekten ziyade yerel halkın arasına karışırken oraları iyi bilen, sizin dilinizi konuşan ve Prag’da profesyonel bir Türk rehberin de size gezdiğiniz yerlerle ilgili detaylı bilgiler vermesini istiyorsunuz!! Doğru adresi buldunuz…Bir Çek ailesi içinde yaşayan, Prag ve çevresininde gezilecek yerleri iyi bilen profesyonel Türk rehber ile keyifli bir Prag turu geçirmek istiyorsanız lütfen ulaşınız..

Türkiye’de örneğin Istanbul’u gezmek istediğinizde size oranın tarihi dokusunu, mutlaka gezilmesi, görülmesi gereken yerleri iyi bilen, mesleği rehberlik olan ve bu işin eğitimini almış birini istersiniz, ancak birçok Prag ziyaretçisi malesef bu konuya dikkat etmiyor ve Prag’da rehberlik ile profesyonel anlamda ilgili olmayan, Prag’da yaşayan ve şehri az çok tanıyan ancak mesleği rehberlik olmayan bir Türk’ün kendilerini gezdirmesini bilerek veya bilmeyerek kabulleniyor, sonunda malesef Prag gezisinden belki de yıllarca hayalini kurduğu şehirden hüsranla ayrılıyor. Prag’da yaşayan bir öğrenci, bir blogger, Türkiye’deyken mesleği bankacılık iken buraya yerleşince “çok turist geliyor bende Prag’da Türkçe rehberlik yapabilirim” diyen kişilerle zaten çok kısa sürelerde görmek istediğiniz Prag ve çevresindeki gezilecek yerleri verimli bir şekilde tamamlayamazsınız. 

 

Pragdarehber.com projesi Baris ELYILDIRIM`ın sahibi olduğu MANGO TRAVEL isimli Çek Cumhuriyeti Ticaret Odasına kayıtlı resmi seyahat acenta tarafından yönetilmektedir. 

Yeni model Vip dizayn Mercedes Vito (8 kişilik) tur aracı turizm yolcu taşıma lisanslı ve özel sigortalıdır. Prag rehberlik hizmetleri Baris ELYILDIRIM tarafından verilmektedir. Aracı ve komisyoncular olmadan ilk elden Prag’da Türkçe rehber ile Prag turları detayları için https://www.pragdarehber.com/prag-turlari/gunu-birlik-turlar/

Prag Gezilecek Yerler Listesi

Prag’da Türkçe rehber eşliğinde şehir turu

Prag’dan  günübirlik Karlovy Vary turu

Prag’a 2 saat mesafedeki Karlovy Vary’yi görmeden gitmek büyük kayıp olur. Modern tıbbın gelişiminden önceki Avrupa’nın en meşhur sağlık merkezidir.

Terezin nazi kampı ve Dresden Turu

Nazilerin kurduğu toplama kamplarından günümüze ulaşan nadir bir örneği, Prag’a 45 dakika mesafedeki Terezin kampını geziyoruz. Ardindan Almanya Elbe nehrinin Floransa si Dresden turumuzu yapiyoruz.

Cesky Krumlov Turu

Sokaklarında yürürken kendinizi bir masal diyarında hissettiren Avrupanın en romantik şehirlerinden biridir Cesky Krumlov.

Prag’dan Viyana Turu

Eger muze gezmeyi tercih etmiyorsaniz 3-4 saatte Viyana`yi rahatlikla kesfedebilirsiniz zira tarihi bolgesindeki yapilarin hepsi birbirine yuruyus mesafesinde konumlanmis.Viyana şehir turunda görülecek yerler Ring caddesi, Uygulamalı Sanatlar Müzesi, Doga tarihi muzesi, Viyana Opera binası, Karl Kilisesi, Hofburg Sarayı, Müzeler bölgesi ve Maria Tereza meydanı, Parlamento Binası, Viyana eski Belediye binası, Burg Tiyatrosu, Viyana Üniversitesi. Graben ve Kartner alisveris caddeleri, Stephan Katedrali.

Prag’da Türk rehber Barış ELYILDIRIM hakkında söylenenler ;

“Barış Bey Haziran 2012 de 4 günlügüne gittimiz Prag’da, günübirlik Karlovy Vary, Terezin&Dresden turumuzda gerçektende
muhtesem keyifli anlatimi ile zamanin nasil geçtigini unutturdu. Sabirla sorularimizi yanitlayan ve hatta bizim sormamiza firsat
vermeden tüm detaylari açiklayan hiçbir rehberin anlatmayacagi özel bilgiler veren ve Prag’a tatile gideceklerin muhakkak
görecekleri yerler konusunda iletisim kurarak Prag’da Türkçe rehberlik hizmeti almalarini tavsiye edecegim güleryüzlü bir beyefendi…”
İSMAİL POLAT

 

Prag Türkçe Rehber

 

 

 

 

Prag Türkçe rehber ile Prag ve çevre şehirlere geziler hakkında bilgi almak için hemen whatsapp tan ulaşabilirsiniz. +420 608 367 532