Sıkça Sorulan Sorular

Prag’a nasıl ulaşırım?

İstanbul’dan her gün iki sefer olan Türk Hava yolları tarifeli uçağıyla ulaşabilirsiniz. Pegasus Hava yollarının 3 günde bir İstanbul-Prag direk seferleriyle ulaşabilirsiniz.İstanbul-Prag direk uçuşlar yaklaşık 2:15 sürmektedir.Daha uygun bütçeyle ; Lufthansa’nin tarifeli ancak aktarmalı uçuşlarıyla ulaşabilirsiniz. Yaklaşık toplam 5 saat sürer.İstanbul-Viyana hattında çok fazla uçuş olmasından dolayı bazı dönemler daha uygun bilet bulabilirsiniz, Viyana hava limanından Prag merkezine direk otobüs seferleriyle, 20 € maliyetle, 6 saatlik bir otobüs yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. İzmir’den Sunexpress ile Nürnberg veya Dresden havalimanlarina direk uçuşların da yine uygun bilet bulabilirsiniz. Bu şehirlerden de Prag’a sürekli otobüs seferleri mevcuttur.

Prag’da nerede konaklaya bilirim?

Prag şehri 15 ilçeye ayrılmıştır ve bütün görmeye değer yapıları şehrin merkezi olan Prag 1’de yer alır. Vakit kaybı olmaması için tabi ki en ideali Prag 1 bölgesi otellerini tercih etmenizi öneririm. Ancak daha uygun bütçeli otellerde konaklayıp paranızı daha çok gezmeye,yemeye ve içmeye ayırmak isterseniz metro ile 15-20 dk. mesafede çok uygun fiyatla otel bulmakta mümkündür. Otel standartları diğer Avrupa ülkelerine göre düşüktür, merkezi ve 3 yıldızlı otellerin kalitesi oldukça düşüktür, seçiminizi yaparken dikkate alınız 😉Otel rezervasyonlarınızı www.booking.com, www.hrs.com, www.expedia.com gibi portallardan yapabilirsiniz veya buralardan araştırıp bana bildirirseniz size yardımcı olabilirim

Prag çevresinde nerelere gidebilirim?

Prag’a gelmişken yakın çevresinde günübirlik gezilerle mutlaka görmeniz gereken şehirleri Karlovy Vary, Dresden, Cesky Krumlov, Terezin, Kutna Hora olarak sıralayabiliriz. Bu şehirlere Prag’tan karayoluyla ulaşım 2-3 saatlik yolculuklarla mümkündür, gezmesi cok kolay şirin şehirlerdir ve yaklaşık 4-5 saatlik süreler bu şehirleri de tanımanıza yeterli olacaktır.Bunların yanı sıra daha uzun vakti olan misafirlerimiz 7-10 günlük kombine program yapabilirler. Prag şehri konum itibariyle Viyana, Budapeste, Dresden, Berlin, Wroclav, Krakov şehirleriyle tur kombinasyonları için idealdir. Bu programlarla ilgili detaylı bilgi isteyen misafirler lütfen bana ulaşınız, sizin ilginize,zamanınıza ve bütçenize göre en uygun programı çıkarıp birlikte güzel bir tur programı yapabiliriz.

Prag’da ne kadar harcarım?

Türkiye’de büyük şehirlerdeki fiyatlarla hemen hemen aynıdır, hatta restaurant ve gece hayatında daha uygundur. Orta kalite restaurantlarda bir kişi yaklaşık 10-15 €, iyi kalite restaurantlarda bir kişi yaklaşık 25-40 € hesap ödersiniz. Bar&Club larda içki fiyatları 3-10 € arasıdır. Iyi bir Cafe de 2-3 € ya kahve içebilirsiniz. Prag alışveriş için zaten uygun bir şehir değildir yani bir Paris,Londra gibi ürün çeşitliliği yoktur ve ürünler kalitesine göre pahalıdır.  Otel fiyatlarıda her büyük şehirde olduğu gibi yıldız sayısından ziyade kalitesi ve eski şehire yakınlığına göre büyük farklılıklar gösterir. Ortalama merkezi 3 yıldız otellerde kişi başı 20-35 €, merkezi 4 yıldız otellerde 35-50 € ya konaklanabilir. Prag’ta tüm harcamalarınızı kredi kartı ile rahatlıkla yapabilirsiniz, ek bir maliyeti olmaz.

Nasıl Prag icin vize alabilirim?

İstanbul ve çevresinde ikameti olanlar İstanbul Çek Konsolosluğuna, diğer illerde ikamet edenler Ankara’da Çek Cumhuriyeti Büyük elçiliğine başvurarak vize alabilirler. İlk schengen vizesi başvurunuz olacaksa bizzat belgeleri getirmeniz istenebilir, ancak daha önceden aldığınız vize varsa bir aracı firma vasıtasıyla başvurabilirsiniz.Yeşil pasaportlu Türk vatandaşlarından Çek Cumhuriyeti vize istemiyor.Vize için gerekli belgeler ; http://www.mzv.cz/istanbul/tr/vize_ve_konsoloslukla_lgili_bilgiler/k_sa_sureli_vize/tur_zm_amacli_schengen_v_zes_basvurulari.html7

Prag’da balayı

Şüphesiz ki Prag Avrupanın en romantik şehirlerinden biridir. Tarihi boyunca birçok sanatkarın uğrak yeri olmasının nedeni bu olsa gerek.

” yağmurlar içindeydi Prag, bir gölün dibinde gümüş kakmalı bir sandıktı,

kapağını açtım, içinde genç bir kadın uyuyordu, camdan kuşların arasında”

Nazim Hikmet

Diğer Avrupa şehirlerine göre daha uygun bütçelerle çok şirin balayı otelleri bulabilir ve unutulmaz bir balayı geçirebilirsiniz. Damatlık ve gelinliğinizi yanınızda getirmeyi unutmayın!! Zira bu güzel balayınızı size hatırlatacak fotograflar çekebiliriz.

Prag’da kongre, fuar, iş seyahatleri

Prag kongre merkezi son yıllarda Avrupa Birliği desteğiyle birçok Tip kongresine ev sahipliği yapmaya başladı, Prag’ta ki kongre programlarına bu linkten ulaşabilirsiniz ; http://www.kcp.cz/en/homepagePrag ve Brno şehirlerinde düzenlenen fuar programına bu linkten ulaşabilirsiniz;http://10times.com/czech-republic/tradeshowsKongre ve fuar organizasyonlarında tüm danışmanlık ve yer hizmetlerinde sizlere yardımcı olabilirim.Ayrıca Prag bayi ve çalışanları motivasyon toplantıları için de oldukça uygun ve renkli bir şehirdir, bu tarz gruplarınız da da bilgi ve tecrübelerimle sizlere yardımcı olabilirim.

PRAG`DA ALISVERIS

PRAG`DA GEZILECEK YERLER

PRAG`DA YEMEK YENECEK YERLER

Pragprag ortaçağ gecesiTerezin Dresden TuruPrag Gece HayatiKarlovy Vary Pragprag da görülecek yerlerprag ortaçağ gecesi fiyat,  prag dresden nasıl gidilir,prag viyana budapeşte turuprag ortaçağ gecesi neredePrag uçak biletikarlovy vary turuprag detenicebudapeşte viyana prag,   prag turuprag gezilecek yerlerprag yemek yenilecek yerlerprag yemek yenecek yerler, prag rehber, Prag ‘da Alışveriş, Kutna Hora Turu, Dresden Turu, Prag`dan Viyana Turu, Prag Tekne Turu