terezin dresden turu

İkinci dünya savaşının en acımasız geçtiği topraklara sahiptir Çek Cumhuriyeti, Nazilerin kurduğu toplama kamplarından günümüze ulaşan nadir bir örneği, Prag’a 45 dakika mesafedeki Terezin kampını geziyoruz. Hayat Güzeldir filminin de çekildiği Terezin Nazi Kampı, diğer toplama kamplarına göre mevcut bir askeri kışladan devşirildiği için günümüze aynen ulaşmıştır.
. Bir dönem askeri hapishane olarak kullanılmış kampta, Birinci dünya savaşının çıkmasına neden olan Kral Ferdinand suikastını yapan Sırp anarşist de hapis yatmıştır. Kampı gezerken Avrupa’nın her köşesinden toplanan Yahudilerin yattıkları koğuşları, revir odaları, banyoları, idam alanları ve Nazi subaylarının kullandıkları alanları görüp, turumuzu sonlandıracağız.

Tur esnasında ücretsiz mobil WIFI internet baglantısı

TUR SÜRESİ  : 4 saat
TUR ÜCRETİ : En az 6 kişilik grup içinde kişi başı hesaplanmıştır.

Prag’tan 2,5 saat yolculukla Almanya sınırını geçerek Doğu Almanya’nın sanat şehri, Martin Luther’in memleketi Dresden şehrine gidiyoruz. Komunizmi yaşamış, Alman tarihinde önemli yeri olan, Elbe nehrinin Floransası diye betimlenen Dresden gezimize Tiyatro meydanından başlıyoruz. Elbe nehri kıyısı boyunca inci gibi dizilmiş Zwinger Sarayı, Agustus Meydanı, Dom Katedrali, Avrupa’daki en geniş porselen duvar süslemesini görüp, Protestan mezhebinin merkez kilisesi Frauen kirche ye girecegiz. İkinci dünya savaşının en büyük bombandırmanıyla yıkılmış Dresden şehrinin modern yüzü, alışveriş merkezlerinin olduğu tarafta boş zaman veriyoruz. Komunizmen çıktıktan sonra adeta devasa alışveriş merkezleriyle yakın tarihin izleri silinmeye çalışılmış.

Tur esnasında ücretsiz mobil WIFI internet baglantısı

TUR SÜRESİ  : 9 saat
TUR ÜCRETİ : En az 6 kişilik grup içinde kişi başı hesaplanmıştır.