Contact Us

Error: Contact form not found.

prag-para-bozdurma

Prag para bozdurma

Prag gezilerinde en çok yaşanan sorun Prag ‘da para bozdurma. Bu konuya 2022 güncel bilgilerle detaylı değinmek istiyorum çünkü çok mağduriyet yaşanıyor.

Prag gezilecek yerler ve Prag turları, Prag otel rezervasyonları, Prag havalimanı transferleri hakkında hemen bilgi almak istiyorsanız WhatsApp tan ulaşabilirsiniz+420 608 367 532 , Prag’da gezilecek yerleri Prag’da Türk rehber Barış eşliğinde keşfedin.

Prag’da döviz bozma işlemleri

  • Çek cumhuriyeti para birimi Çek kronudur
  • Bir euro yaklaşık 24-25 çek kronuna net olarak bozuluyor
  • Prag havalimanında döviz bozmayın
  • Prag para birimi resimlerini aşağıda inceleyiniz
  • Alışverişlerinizde Visa ve mastercard özellikli Türk kredi kartlarını kullanabilirsiniz.
prag da doviz bozdurmak
Çek cumhuriyeti kağıt paraları

prag`da para bozdurmak
Prag bozuk para

 


Prag para birimi

Çek Cumhuriyeti  Avrupa birliği içinde ve schengen bölgesindedir ancak para birimi Euro’ya henüz geçmemiştir. Çek Kronu kullanılır. 1 € = 24/25 Kron değerindedir.

Prag döviz bürosu

Prag döviz büroları, turistlerin bilgisizliğini veya dalgınlığını kullanarak değerinin altında bozmaya çalışırlar. Dikkatli davranırsanız sorunsuz Prag ‘da para bozdurma işlemi yapabilirsiniz.

Öncelikle havalimanında döviz bozmayın düşük kurdan alırlar, acil gerekirse havalimanında ATM lerden kendi kartınızı takarak Kron çekebilirsiniz. Prag merkezinde döviz büroları (Exchange veya Smenarna yazar tabelalarında)  paranızı kasiyere vermeden önce camdan gösterip, hesap makinesinde karşılığında alacağınız Çek Kronu değerini yazmasını isteyiniz, örneğin 100 € gösterdiniz ve kasiyer hesap makinesine 2400 Çek kronu veya üzeri yazdıysa doğru yerdesiniz, euronuzu teslim edip kronunuzu alabilirsiniz.

Eğer 2400 altında bir değer yazarsa paranızı vermeden ayrılıp diğer döviz bürolarında aynı yöntemi uygulayarak doğru yeri bulana kadar devam edebilirsiniz.

2020 yılında Prag belediyesinin aldığı kararla Prag’da döviz bürosu ile sorun yaşarsanız, fişinizle beraber 3 saat içinde başvurursan resmen paranızı iade etmek zorundalar.

Alışverişlerinizde ve restaurantlarda Türk bankalarının kredi kartlarını kullanabilirsiniz, güvenlidir ve normal kurdan hesap edilir.

Prag gezisi boyunca ihtiyacınız olacak tüm bilgileri aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz

Prag’da konser biletlerini bu linkten bulabilirsiniz ; https://www.ticketportal.cz