Contact Us

Error: Contact form not found.

Prag orta çağ gecesi

Prag Ortaçağ Gecesi

Prag turlarının vazgeçilmezi Prag Ortaçağ gecesi hakkında internet ortamında geçen yalan yanlış bilgilere biraz açıklık getirmek istiyorum. Yaklaşık 10 yıl evvel benim Prag`a ilk turist kafilesi getirdiğim senelerde Prag 70 km kadar dışında, Detenice isminde bir köyde orjinal tarihi bir handa yapılan orta çağ gecesi , tamamen o dönem konseptiyle hazırlanmış bir amatör tiyatro niteliğinde showları hayretle izlerken aynı anda yerel çek yemeklerini tadabiliyorduk.

Prag orta çağ gecesi rezervasyonu ve Prag turları, Prag otel rezervasyonları, Prag havalimanı transferleri hakkında hemen bilgi almak istiyorsanız WhatsApp tan ulaşabilirsiniz+420 608 367 532 , Prag’da gezilecek yerleri Prag’da Türk rehber Barış eşliğinde keşfedin.

  • Prag orta çağ gecesi nerede ?
  • Prag orta çağ gecesi hakkında
  • Prag orta çağ gecesi fiyatı nedir ?
  • Prag orta çağ gecesi yorumları
  • Prag’da orta çağ gecesi rezervasyon

Ancak bu köy yollarında otobüsle bir buçuk saat süren gidip akşam geç saatlerde dönmek oldukça zahmetliydi, bunun farkına varan girişimciler benzer bir atmosferi Prag eski şehir merkezinde yaratıkları mekanlarda Prag’da ortaçağ gecesi yaparak çözdü.

Her ne kadar gösteri kalitesi aynı olmasa da bu yolu çekmek istemeyen turistler için iyi bir alternatif oldu. Sonraları klasik bu mekanlarında kopyaları çıktı ancak ilk defa giden birinin farkı anlaması pek mümkün değil.

Prag ’da OrtaÇağ Gecesi

Prag Ortacağ Gecesi
Prag’da Ortaçağ gecesi

Prag Ortaçağ Gecesi Nerede ?

Prag eski şehir merkezinde orta çağ gecesi yapan mekanların sadece bir tanesi gerek hanın orjinalligi gerekse showun iyiliği anlamında Detenice`dekini yakalayabiliyor. Ortaçağ gecesi yeri eski şehir bölgesinde otellere yürüyüş mesafesinde ve transfer gerekmiyor.

Prag orta çağ gecesi fiyat

Fiks menü ve limitsiz içkili olarak sabit kişi başı kapı fiyatı 1299 Çek Kronu yaklaşık 52 € saat 16:30 – 18:30 arası showu ( 3x course yemek menüsü ve limitsiz içecek dahil ) ve saat 20:00 – 22:30 arası showu 1699 Çek Kronu yaklaşık 68 Euro dur ( 5x course menü ve limitsiz içecek dahil ). Bu fiyatlar her yerde aynıdır, mekana da gitseniz aynı ücreti ödemeniz gerekiyor ancak çok talep olduğu için önceden rezervasyon ve ödemesinin yapılması gerekiyor, son dakika iptal de mümkün olmuyor, bu yüzden lütfen cuma öğlen arayıp cuma veya cumartesi akşamına hiç sormayın yer olmaz.  

Prag`da orta çağ gecesi yoğun talep gördüğü için en az 3 gün önceden rezervasyon gerekir, mekanın alt katında iki salon ve üst katında bir salon vardır. Gösteriler herhangi bir sahnede değil masaların arasında yapılır, bu yüzden masanın konumunun bir önemi yoktur.

 

Prag Ortacağ Gecesi
Prag orta çağ gecesi fiyat

Prag orta çağ gecesi hakkında

Prag’da orta çağ döneminde o bizim tarih derslerimizde hep duyduğumuz meşhur Haçlı ordularının, bir şehirden başka bir şehre gidişlerinde yeme-içme, eğlenme ve konaklama ihtiyaçlarını karşıladıkları hanlara girdiginizde, kendinizi gerçekten bir zaman tünelinden geçip 500 yıl kadar önceye, ortaçağ dönemine gittiğinizi veya bir Cüneyt Arkın filmine girdiğinizi hissedebilirsiniz.

Prag Ortacağ Gecesi
Prag orta cağ gecesi hakkında

Prag orta çağ gecesi saatleri

Bu hanların dekorasyonundan, canlı müzik yapan adamlar, garsonlar, dansözlerin kılık kıyafet, saçı sakalına kadar ortaçağ dönemine uymasına özen gösterilmiş.

Prag`da ortaçağ gecesi programı 17:00 – 19:00 ve  20:00 – 22:30 arası, Detenice ortaçağ gecesi akşam 7-10 arası yapılıyor.

Mekan sahipleri, tabiki ödenen paranın hakkını verecek seviyede bol yemek (ana yemek ördek ve tavuk but) ve limitsiz yerel bira veya meşhur siyah çek birası, çek şarabı, alkolsüz içecek servisi yaptırıyor.

Yani eski şehir meydanı civarında alelade turistik bir restaurantta akşam yemeğine zaten 1000 kron civarı hesap ödeyeceğinize böyle bir alternatifi değerlendirmek daha mantıklı geliyor çoğu ziyaretçiye, ayrıca başka bir avrupa şehirinde bu tarz bir show yapılmıyor Prag`la özdeşleşmiş bir organizasyondur.


Prag Orta çağ gecesi yorumları

Bir uyarı olarak yazmak istiyorum Prag ortaçağ gecesi yapılan mekanlar yeraltında, penceresiz ancak havalandırma sistemiyle desteklenmiş, içeride sigara içilmiyor ve gösteri finalinde ateşli showlar yapılıyor, bu eşsiz atmosferi yaşamak istiyorsanız bu şartları kabullenmeniz gerekiyor. Yılandan korkuyorsanız garsonları uyarmak gerekiyor yılanlı show esnasında sizin yanınıza getirmemeleri için. Eğer bu tarz mekanlardan hoşlanmıyorsanız gitmenizi tavsiye etmiyorum.

Bunun yanında çocuklarıyla seyahat edenler, bu Prag ortaçağ gecesi programını özellikle çocuklar çok seviyor. Tabiki gidecekseniz gündüzden çocukları çok yormamanız lazım ki akşam saat 11 e kadar dayanabilsinler.

 

 

Prag Ortaçağ gecesi rezervasyonu için tıklayınız

 

Prag gezisi boyunca ihtiyacınız olacak tüm bilgileri aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz

Prag’da konser biletlerini bu linkten bulabilirsiniz ; https://www.ticketportal.cz